HABERLER

Wolfteam Türkiye Kupası 2017 Sonuçlandı!

24.10.2017

Wolfteam Türkiye Kupası 2017 Sonuçlandı


Bu sene İzmir Wolfcity turnuvasında başlayan Wolfteam Türkiye Kupası 2017 macerası, Uniq İstanbul’a kadar uzandı. Yüzlerce takım sezon boyunca Wolfteam Türkiye Kupası 2017’de yer alabilmek için kıyasıya mücadele verdi. Takımlar hem online hem de offline Wolfteam Türkiye Kupası 2017 puanlarını toplamak için uğraştılar. Fakat sadece 1 takım bu şampiyonluğa ve para ödülüne erişebilecekti.

 Wolfteam Türkiye Kupası bu sene herkes için bir dönüm noktası oldu. Takımlar oyuncu seçimlerini ve taktikleri sadece büyük finale kalmak ve şampiyonluğa ulaşmak için yaptılar. Galakticos, Yıldızlar Liginin 2 sezonunu da şampiyon olarak tamamladı. Geçtiğimiz sezonu namağlup olarak tamamlayan güçlü ekip bu sene de final mücadelesinde yer almayı başardı. Sezon ortasında yaptıkları SippoHunter transferiyle taktiksel anlamda ciddi bir ivme yakaladılar. Buna AytekinPAŞA ve TheBorewn’in skor performansları da eklenince finale çıkmaları kaçınılmaz oldu. Bütün sezon boyunca takım oyunundan hiçbir ödün vermediler ve birbirlerine destek olarak finale kadar çıkmayı başardılar. Tur aşamasında 3’te 3 yapan Galakticos, play-off maçlarında çeyrek finalde Gpay.Ice ESC’yi 2-0, yarı finalde ise Çilekleri de 2-0 ile geçip finale adlarını yazdırdılar.

Sezon başlangıcında rakipleri HWA Gaming takımının ne kadar iddialı olduklarını iyi biliyordu. Bu sene bu iddialarını boşa çıkarmadılar ve sıralamayı 1. sırada tamamladılar. Sezon boyunca İzmir, Bursa ve İstanbul Wolfcity turnuvalarını şampiyon olarak bitirdiler ve sezona ne kadar hazır olduklarını bize gösterdiler. Yıldızlar Liginde işler pek istedikleri gibi gitmese de bu onların motivasyonunu etkilemedi ve mücadele etmeye devam ettiler. Tur aşamasında 3’te 3 yaparak play-off maçlarına, play-off aşamasında da çeyrek finalde Oyunfor.Crew takımı 2-0, senenin sürpriz takımı Team Boss’u ise yine 2-0’lık skorla geçerek finalde Galakticos takımının rakibi oldu.

       Büyük final mücadelesi Uniq Istanbul’da gerçekleşti. Binlerce espor severin takip ettiği Galakticos vs. HWA Gaming maçı çok heyecanlı anlara sahne oldu. CombatStaR ve AytekinPAŞA’nın düellosu izleyenlere çok büyük keyif verdi. Bunun yanında HWA Gaming takımından Masic geçen maçlarda olduğu gibi final mücadelesinde kendinden beklentileri boşa çıkarmadı. Maç skoru 2-1’e Galakticos lehinegeldikten sonra 3. maçta Galakticos 5-0 öne geçmeyi başardı. Fakat HWA Gaming motivasyonunu bir an bile düşürmedi ve rakibinin maçı koparmasına izin vermedi. Ardı ardına eller almayı başaran HWA Gaming skoru 2-2’ye getirmeyi başardı. Son maç her iki takım içinde çok önemliydi. HWA Gaming oyuncularının ekstra skor katkılarıyla 3. maçta arayı açmayı başardı. Galakticos bir çıkış noktası arasa da başaramadı ve HWA Gaming büyük finali 3-2 kazanarak Wolfteam Türkiye Kupası 2017’yi şampiyon olarak tamamladı.

Wolfteam Türkiye Kupası 2017 sezonu boyunca mücadele veren bütün takımlara teşekkür ediyoruz. 2018 sezonunda görüşmek üzere!