HABERLER

Şampiyon 1907 Fenerbahçe !

6.2.2019

26 Ocak Cumartesi günü Grand Pera’da saat 14:00’da gerçekleşen ve Youtube/JoygameWolfteam kanalından canlı yayınlanan büyük finalin kazananı 1907 Fenerbahçe oldu. Finalde rakibi olan Galatasaray Espor’u 3-0 gibi net bir skorla geçmeyi başaran sarı lacivertli ekip, ASUS Wolfteam Türkiye Kupası’nın sahibi oldu.

Dev final serisinin ilk haritası Galatasaray Espor’un seçtiği Kapadokya haritasıydı. 1907 Fenerbahçe arka arkaya aldığı rauntlar ile bir anda harita içinde ki skoru 4-0’a getirmeyi başardı. Arkasına aldığı taraftar desteği ile beraber maça adeta yeniden başlayan Galatasaray Espor ise farkı kapatarak eşitliği sağlamayı başardı. Oyunun son anına kadar adeta bir kovalamaca yaşanırken durum 15-15’e geldi. Son raundu alanın seride 1-0 önce geçeceği raunt da rakibinden daha az hata yapan 1907 Fenerbahçe durumu 16-15’e getirmeyi başardı. Kıyasıya geçen mücadeleyi önde tamamlamayı başaran sarı lacivertli ekip böylece seride 1-0 öne geçmeyi başardı. Galatasaray Espor’da 38 skor almayı başaran TheRebel, haritanın en çok skor alan oyuncusu olsa da galibiyet için yeterli olmadı.

 

Serinin ikinci haritası için takımlar sahneye geri döndüklerinde, Saray haritasında da muhteşem bir mücadele gerçekleşti. Arkasına aldığı taraftar desteği ile haritaya hızlı başlayan Galatasaray Espor, son rauntlara kadar önde girmeyi başardı. 14-12 önde geçmeyi başaran sarı kırmızılı ekibin durumu eşitlemesi için sadece 2 raunt kalmıştı. Taraftar desteği ile seriyi kazanması beklenen Galatasaray Espor, hiç beklenmedik bir durumla karşı karşıya geldi. 4 raunt üst üste alan 1907 Fenerbahçe, seriyi 16-14’e getirerek inanılmaz bir geri dönüşe imza atmış oldu. Aynı zamanda seride de 2-0 öne geçen sarı lacivertli ekip final için çok büyük bir avantajı ele geçirmiş oldu. Aldığı 38 skorla adeta yıldız gibi parlayan TheJessly, galibiyetin mimarı oldu.

 

Serinin kağıt üzerinde üçüncü ama gerçekte son haritası olan Depo’da mücadele başlarken tüm oklar 1907 Fenerbahçe’den yanaydı. Gerek Galatasaray Espor’un Depo haritasında lig boyunca sergilediği kötü bir performansı ve final mücadelesinde ilk iki haritayı kaybetmesiyle 1907 Fenerbahçe haritaya bir adım önde başladı. Mücadelenin başlamasıyla beraber rakibini adeta haritadan silen sarı lacivertli ekip, 16-7 kazanarak seride durumu 3-0’a getirmeyi başardı.

 

İlk iki harita da yaşanan çekişmenin ardından son haritada rahat bir galibiyet alan 1907 Fenerbahçe, ASUS Wolfteam Türkiye Kupası’nda şampiyon olmayı başardı. 2 sezon üst üste şampiyon olmayı başaran sarı lacivertli ekip aynı zamanda 32 maçtır da yenilgi yüzü görmüyor. Bu 32 maçlık periyot içinde 2 kez şampiyon olmayı başaran 1907 Fenerbahçe, kırılması zor bir rekorunda sahibi oldu. Serinin MVP’si ise 1907 Fenerbahçe’den TheJEssly oldu.