HABERLER

ASUS Wolfteam Türkiye Kupası Play-Off Mücadeleleri Üçüncü Gün Maçları

7.12.2018

ASUS Wolfteam Türkiye Kupası Kırmızı Sezon Play-Off Heyecanı

Play-off heyecanı tüm hızıyla sürerken 1. tur üçüncü gün maçları bizlere seyir zevki son derece yüksek maçlar sundu. Günün maçlarında Ice Warriors, TheMawa ile karşı karşıya gelirken, Team Turquality ise TeamB0ss ile karşı karşıya geldi. Geride kalan iki günde oynanan dört mücadelede oluşan gelenek bozulmadı ve ASUS Wolfteam Ligi’nden play-offlara katılmayı başaran Ice Warriors ile Team Turquality bir üst tura çıkmayı başardı. Bu sonuçlarından ardından iki takım ikinci turda birbirlerine rakip oldu.

 

Ice Warriors – TheMawa

Günün ilk mücadelesinde Ice Warriors ile TheMawa karşı karşıya geldi. Ice Warriors play-offlara Asus Wolfteam Süper Ligi’nden katılırken, TheMawa ise Go4Wolfteam aylık final başarısı ile katılmaya hak kazanmıştı. Oynanan iki haritadan da üstün çıkmayı başaran Ice Warriors, seriyi 2-0 kazanarak adını bir üst tura yazdırmayı başardı.

Serinin ilk haritası Depo olurken, Ice Warriors mücadelenin genelinde üstün taraftı. TheMawa özellikle oyunun sonuna doğru ciddi bir atak yapmış olsa da geri dönüşe izin vermeyen Ice Warriors, Depo haritasını 16-11 kazanarak seride durumu 1-0’a getirmeyi başardı. HellSauran aldığı 30 skorla galibiyetin en önemli mimarı oldu.

Serinin ikinci mücadelesi ise belki de profesyonel mücadelelerde en çok tercih edilen harita olan Üs Kodu:3275 haritasındaydı. İlk maçın aksine son derece çekişmeli ve yakın geçen maçın kazananı Ice Warriors oldu. İlk haritaya göre çok daha iyi bir oyun oynayan TheMawa’ya güzel oyunları yeterli olmadı. Ice Warriors bu galibiyetiyle seriyi 2-0 kazanmayı başarırken adını bir üst tura yazdırmış oldu. Üs Kodu:3275 haritasının en çok skor alan oyuncusu ise aldığı 24 skor ile Ice Warriors’dan XigNwow oldu. TheMawa’dan wLuiz ise aldığı 36 skorla haritanın en çok hasar vuran oyuncusu oldu.

Ice Warriors adını bir üst tura yazdırarak play-off yoluna devam etmeyi başarırken, TheMawa ise ilk turdan elenmiş oldu. Ligde gösterdiği performansın üstüne koymayı başaran Ice Warriors ilerleyen turlarda neler yapacağını hep beraber göreceğiz.

 

Team Turquality – TeamB0ss

Günün son maçında Asus Wolfteam Ligi’nden gelen Team Turquality ile Wolfcity’de gösterdiği başarı ile play-offlara katılmaya hak kazanan TeamB0ss karşı karşıya geldi. Team Turquality, oynanan iki haritada da Team B0ss’a üstünlük kurmayı başararak adını ikinci dura yazdırmayı başardı. TeamB0ss ise play-offlara ilk turdan veda etmiş oldu.

Mücadelenin ilk maçı Üs Kodu:3275 haritasında oynanırken mücadele düzeyi son derece yukarıdaydı. TeamB0ss mücadeleye ilk haritadan ısınmayı başardı ve son rauntlara kadar çok çekişmeli bir maç oldu. Son rauntlara yaklaşınca sahip olduğu tecrübeyi oyuna çok iyi yansıtan Team Turquality, 16-11 kazanmayı başardı. Mavi beyazlı ekip bu galibiyetle seride 1-0 öne geçmeyi başardı.

Takımlar İstasyon haritasında yerlerini alırken, adeta bambaşka bir Team Turquality mücadele etti. Lig boyunca görmeye alıştığımız ama ilk haritada göremediğimiz saldırgan oyununu haritaya çok iyi yansıtan mavi beyazlı ekip rahat ve net bir galibiyet almayı başardı. Mücadeleden 16-5 galip ayrılan Team Turquality adını bir üst tura yazdırmış oldu. Seriyi 2-0 getiren mücadelede mavi beyazlı ekip adına haritanın yıldızı ise Snufy ve Astiger oldu. Sırasıyla 23 ve 22 skor almayı başaran oyuncular galibiyetin mimarı oldu.

Geçtiğimiz Mavi Sezon’a göre inanılmaz bir gelişim gösteren Team Turquality, Kırmızı Sezon’da sergilemiş olduğu çıkışını play-offlarda da göstermeyi başardı. TeamB0ss ise bu sonuçlarından ardından play-offa veda etmiş oldu. Team Turquality’nin play-off yürüyüşü ne zamana kadar sürecek hep beraber göreceğiz.