HABERLER

ASUS Wolfteam Türkiye Kupası Kırmızı Sezon Play-Off Mücadeleleri İkinci Gün Maçları

5.12.2018

ASUS Wolfteam Türkiye Kupası Kırmızı Sezon Play-Offlar 1. Tur 2. Gün Maçları

Bir yanda kıran kırana geçen bir seri olan Dark PassageJesterOf mücadelesi diğer yanda ise net bir galibiyet almayı başaran Crew Esports’un, Team Casual ile mücadelesi. İki farklı maçta iki farklı senaryo gerçekleşti. Maçların sonunda ortaya çıkan sonuçlarla birlikte Dark Passage ve Crew Esports play-offlar 2. turunda eşleşirken JesterOf ve Team Casual play-offlara veda etti.

 

Dark Passage – JesterOf

Play-offlar birinci tur ikinci gün ilk maçında Dark Passage ile JesterOf karşı karşıya geldi. Ligi istediği bir sıralamada bitiremeyen Dark Passage ile Diyarbakır Wolfcity şampiyonu JesterOf’un mücadelesinde kazanan taraf Dark Passage oldu. Seriyi 2-1 kazanan mavi beyazlı ekip, play-offlarda ikinci tura yükselmeyi başardı.

Serinin ilk maçı İstasyon haritasında gerçekleşti. Tek bir haritada bir çok farklı senaryo gerçekleşti. Mücadeleye son derece hızlı ve baskın başlayan Dark Passage, net ve rahat bir galibiyet almaya doğru ilerliyordu. Oyunun sonlarına doğru takımca toplanmayı başaran ve play-off heyecanını üstlerinden atmayı başaran JesterOf, her geçen rauntta farkı biraz daha kapatmayı başardı. Tüm izleyicilerin kulaklarında ‘’Come back mi geliyor?’’ sorusu sorulurken, Dark Passage buna izin vermedi ve ilk haritayı 16-11 kazanmayı başardı. Hem Dark Passage’ın hem de haritanın en çok skor alan oyuncusu ise aldığı 29 skorla ‘’XNEUO’’ oldu.

İkinci haritaya geçilirken, serinin ilk maçına benzer bir durum gerçekleşti. Dark Passage mücadeleye bir kez daha hızlı bir şekilde başlayarak farkı açmayı başardı. Belki de JesterOf ilk haritada başardığı küçük bir geri dönüşle ‘’yapabiliriz’’ demiş olacaklar ki Şehir Meydanı haritasında geri dönüşü gerçekleştirmeyi başardılar. Son ana kadar çekişmeli ve mücadeleye düzeyi yüksek geçen haritayı JesterOf 16-15 kazanmayı başardı. JesterOf’a beraberliğe getiren mücadelede ise haritanın yıldızı hiç şüphe yok ki KALASHNIKOV oldu. Aldığı 39 skorla galibiyetin en büyük mimarı oldu.

Serinin üçüncü haritası ise, diğer iki haritada olduğu gibi son derece çekişmeli geçti. İki takımda karşılıklı aldığı rauntlarla birbirini takip etti. Serinin başından sonuna kadar neredeyse denge hiç bozulmazdı. Üs Kodu:3275 haritasını 16-14 kazanmayı başaran Dark Passage, seriyi 2-1’e getirmeyi başardı. Dark Passage’ın ikinci tura çıkmayı başardığı haritada mavi beyazlı takımın yıldızı ise HemizoV oldu. Aldığı 32 skorla durdurulamayan yıldız oyuncu, çekişmeli geçen mücadelede takımını sırtlamayı başardı.

ASUS Wolfteam Ligi’nden gelen Dark Passage, Wolfcity Diyarbakır şampiyonu JesterOf’u 2-1 geçmeyi başararak adını bir üst tura yazdırmış oldu. İkinci dur için rakibini bekleyen mavi beyazlı ekip, lig maratonunun ardından başlayan play-offlara çok iyi hazırlanmış göründü. JesterOf ise, rekor katılım ile gerçekleşen Diyarbakır Wolfcity şampiyonu ünvanıyla katıldığı play-offlarda ne kadar zorluk bir rakip olduğunu göstermiş oldu.

 

Crew Esports – Team Casual

Günün son mücadelesinde Crew Esports ile Team Casual karşı karşıya geldi. Ligde sergilediği güzel performansı bugün iki haritaya da yansıtan Crew Esports mücadeleyi 2-0 kazanmayı başardı. Bu sonucun ardından sarı siyahlı ekip adını bir üst tura yazdırmayı başarırken, Wolfcity Ankara’da gösterdiği başarı ile play-offlara katılmaya hak kazanan Team Casual ise turnuvaya veda etti.

Serinin ilk mücadelesi İstasyon haritasında gerçekleşti. İlk raundun başlamasıyla rakibinin üstüne giden Crew Esports, mücadeleden de üstün çıkmayı başardı. Rakibini 16-8 yemeyi başaran Crew Esports, seride 1-0 öne geçmeyi başardı. Zaman zaman Team Casual maça ortak olmaya çalışsa da rakibine geri dönüş izni vermeyen sarı siyahlı ekip net bir galibiyet aldı. Crew Esports’da iki oyuncu aldığı 24 skorla haritanın en çok skor alan oyuncuları oldu. 24 skor almayı başaran iki oyuncu ise Thyse ve Charslia oldu.

Depo haritasında gerçekleşen serinin ikinci mücadelesinde Crew Esports, bir kez daha rahat bir galibiyet almayı başardı. Mücadeleyi 16-7 kazanan sarı siyahlı ekip, aldığı galibiyet ile seriyi 2-0’a getirerek adını bir üst tura yazdırmayı başardı. Unwitching aldığı 26 skorla takımına galibiyeti getiren oyuncu oldu. İlk haritada sergilediği üstün performansı Depo haritasında da sürdüren Crew Esports bu sonucun ardından play-off ikinci turunda Dark Passage’ın rakibi olmayı başardı. Team Casual ise play-offlara veda etmiş oldu.