HABERLER

ASUS Wolfteam Türkiye Kupası Kırmızı Sezon Play-Off Birinci Tur Birinci Gün Maçları

30.11.2018

ASUS Wolfteam Kırmızı Sezon Play-Off 1. Tur 1. Gün Maçları

Asus Wolfteam Ligi Kırmızı Sezon play-offlar 1. tur 1. gün maçları tamamlandı. Çekişmeli lig serüveninin bitmesiyle başlayan play-off heyecanı, daha ilk gününden herkese çok büyük bir seyir zevki sundu. Son saniyeye kadar süren rauntlar, muhteşem geri dönüşler, güç gösterisi ve çok daha fazlası takımlar tarafından ilk günde bizlere sunuldu. İlk günün maçlarında İstanbul Espor – Collectors ve HWA Gaming – Begetter maçları oynandı. Bu maçlar nasıl sonuçlandı? Hangi haritada hangi takım kazandı? Bir üst tura hangi takımlar çıktı? Tüm soruların cevabı için;

 

İstanbul Espor vs Collectors

Bir tarafta Go4Wolfteam aylık final kazananı İstanbul Espor, diğer tarafta ise Wolfcitylere damga vuran Collectors. İnanılmaz büyük bir çekişmeye sahne olan mücadelede gülen taraf İstanbu Espor oldu. Seriyi 2-1 kazanan İstanbul Espor, bu zaferle bir üst tura çıkmaya hak kazandı.

Maçın ilk haritası Depo haritasında oynanırken uzun süre unutulmayacak bir mücadele gerçekleşti. Baştan sona çekişme içinde geçen mücadele haritanın kazananı Collectors oldu. Durum 15-15’e geldiğinde çok kritik bir an gerçekleşti. TheSerious bombayı çözerek Collectours’a haritanın galibiyetini getirmeyi başardı. Depo haritasının en çok skor olan oyuncusu ise Collectours adına ViathanS oldu. Aldığı 38 skorla takımına çok büyük katkı sağlamayı başardı.

Takımlar mücadelenin ikinci haritası olan Üs Kodu:3275 haritasında yerlerini alırken, çekişme ve heyecan da artmaya devam etti. İlk haritanın ardından çok daha hızlı bir oyun oynayan İstanbul Espor, hızlı oyunun ödülünü almayı başardı. Rakibi Collectors’u 16-8 yenerek seriye 1-1 eşitliğe getirmeyi başardı. İstanbul Espor, seriye beraberliği getirirken hiç şüphe yok ki WALLBANGj haritaya damgasını vurdu.  Aldığı 34 skorla haritanın en çok vuran oyuncusu olurken, galibiyetin de en büyük mimarı olmayı başardı.

Mücadelenin üçüncü haritası Kapadokya olurken, takımlar bir üst tura çıkmak için tüm güçlerini haritaya yansıttı. Bir önceki haritayı İstanbul Espor’un kazanmasıyla seriye gelen eşitliğin ardından, mücadelenin önemi en üst seviyeye çıkmıştı. Kazanan takım play-offlarda bir üst tura çıkmayı başararak peri masalını sürdürebilecekti. Üs Kodu:3275 haritasında arkasına aldığı rüzgarı devam ettiren İstanbul Espor, 16-13’lük skorla seriyi 2-1 kazanmayı başardı. Kıran kırana geçen seriyi kazanan İstanbul Espor adını bir üst tura yazdırmaya hak kazandı.

İki takımında gösterdiği performans ve sergiledikleri oyun en üst seviyede olurken, rakibinden daha az hata yapan İstanbul Espor bir üst tura çıkmayı başardı. Wolfcity’lere damgasını vuran Collectors ise çok güzel bir oyun oynamasına rağmen elenmekten kurtulamadı. İstanbul Espor ise bir üst turda eşleşeceği rakibini bekleyecek.

 

HWA Gaming – Begetter

Mavi Sezon’un finalisti, Kırmızı Sezon lig aşamasını üçüncü sırada bitiren HWA Gaming, Begetter ile karşı karşıya geldi. Rakibi karşısında rahat bir galibiyet alan turuncu siyahlı ekip adını bir üst tura yazdırmayı başardı.

Serinin ilk haritası Kapadokya haritasında oynanırken, HWA Gaming maçı adeta domine etmeyi başardı. Son derece agresif ve net bir oyun oynayan turuncu siyahlı ekip, haritadan 16-3 üstünlükle ayrılarak seride durumu 1-0’a getirmeyi başardı. HWA Gaming’in seride 1-0 öne geçtiği haritada takım kaptanı NukeStaR, aldığı 24 skorla haritanın en çok vura oyuncusu olmayı başardı.

İlk haritada rakibini adeta haritadan silen HWA Gaming, serinin ikinci haritası olan Üs Kodu:3275 haritasında karşısında adeta bambaşka bir takım gördü. İlk maçta yaşadığı heyecanı atlatan Begetter, HWA Gaming karşısında başa baş bir mücadele gerçekleşti. Güzel performansına rağmen HWA Gaming’e mağlup olan Begetter, bu sonuçla play-offlara veda etmiş oldu. HWA Gaming bu haritayı da 16-9 kazanmayı başararak adını bir üst tura yazdırmayı başardı. HWA Gaming adına en çok skor almayı başaran oyuncu ise 30 skor ile Vanisher oldu.

Bu sonuçların ardından HWA Gaming ile İstanbul Espor play-offların 2. turunda karşı karşıya gelecek.