HABERLER

Asus Wolfteam Türkiye Kupası Mavi Sezon Play-off Yarı Final Galatasaray Espor - HWA Gaming

4.7.2018

Galatasaray  - HWA Gaming

Asus Wolfteam Ligi tamamlandı. Sezonda, çıktığı 14 mücadelede 31 puan toplayarak 3. sırada tamamlayan Galatasaray Espor ile çıktığı mücadelede 21 puan toplayan HWA Gaming karşı karşıya geliyor. Büyük mücadele 5 Temmuz Perşembe günü saat 20.00’de başlayacak.

Galatasaray Espor Asus Wolfteam Ligi’ni 2. sırada tamamladığı için yarı finale doğrudan katılmaya hak kazanırken, HWA Gaming ise ligi 3. sırada tamamladığından dolayı önce Play-Off’larda mücadele etti. Güçlü rakiplerini elemeyi başaran HWA Gaming,  yarı finale katılmaya hak kazandı.

Galatasaray Espor sezonda rakibine 10 puanlık ciddi bir fark atmayı başarmış olsa da, iki takım arasında oynanan mücadelelerde HWA Gaming’in üstünlüğü dikkat çekiyor. Galatasaray’ın Asus Wolfteam Ligi’nde aldığı tek mağlubiyeti HWA Gaming karşısında oynanan mücadeleden alan sarı kırmızılı ekip böylece namağlup ünvanını kaybetmişti. Ligin ikinci yarısında oynanan mücadele ise 1-1 beraberlikle sonuçlanmıştı.

Bir yanda geçen sezonun şampiyonu ünvanına sahip HWA Gaming, diğer yanda esporda küllerinden yeniden doğan ve tek hedefi şampiyonluk olan Galatasaray Espor. Finale çıkan takım kim olacak? Bu sorunun cevabı 5 Temmuz Perşembe günü saat 20.00’den sonra cevap bulacak. Kazanan takım büyük kupaya bir adım daha yaklaşacak.