HABERLER

ASUS Wolfteam Türkiye Kupası Kırmızı Sezon Play-Off Yarı Final

18.12.2018

1907 Fenerbahçe – Galakticos

ASUS Wolfteam Türkiye Kupası’nda Yavaş yavaş finale yaklaştığımız bu günlerde, geriye sadece dört takım kaldı. Yarı final mücadelelerinin ilk günün de 1907 Fenebahçe ile Galakticos karşı karşıya geldi. Bir tarafta son şampiyon, 1907 Fenerbahçe, diğer tarafta ise eski günlerine geri dönmek isteyen Galakticos. Bu muhteşem mücadelenin kazananı ise 1907 Fenerbahçe oldu. Sarı lacivertli ekip aldığı galibiyet ile Mavi Sezon’un ardından Kırmızı Sezonda’da adını finale yazdırmayı başarmış oldu.

Yarı final karşılaşmasının ilk mücadelesi Saray haritasında oynandı. İki takımda lig aşaması boyunca Saray haritasında son derece başarılı bir performans göstermeyi başarmıştı. 1907 Fenerbahçe maça hızlı başlamış olsa da Galakticos, aradaki farkı kapatmayı başararak hem oyuna ortak oldu hem de öne geçmişti. Son rauntlara kadar çok yakın geçen maçta, 1907 Fenerbahçe takımca hareket etmeyi çok daha iyi başarmasıyla Saray haritasından galibiyetle ayrılmış oldu. Sarı lacivertli ekip 16-11’lik skorla galibiyete uzanırken böylece seri de 1-0 öne geçmiş oldu.

Serinin ikinci mücadelesi ise artık çok farklı bir anlama sahipti. 1907 Fenerbahçe’nin bir kez daha galip gelmesi durumunda sarı lacivertli ekip adını finale yazdıracaktı. Galakticos’un kazanması halinde ise seriye eşitlik gelecekti ve mücadele üçüncü maça uzayacaktı. Üs Kodu:3275 haritasında gerçekleşen mücadelede 1907 Fenerbahçe, son derece rahat ve net bir galibiyet almayı başardı. Galakticos’u 16-8 yenmeyi başaran son şampiyon böylece seriyi 2-0 kazanmış oldu.

Bu sonucun ardından son iki sezonun yarı finalisti Galakticos elenirken, geçen sezonun şampiyonu, Mavi Sezon’un ve Kırmızı Sezon’un lideri, 31 maçtır yenilmeyen 1907 Fenerbahçe bir kez daha adını finale yazdırmayı başardı. Son iki sezondur inanılması güç bir performans göstererek kırılmadık rekor bırakmayan sarı lacivertli ekip, Kırmızı Sezon’unda da mutlu sona ulaşabilecek mi, çok büyük bir merak konusu.