HABERLER

ASUS Wolfteam Türkiye Kupası Kırmızı Sezon Finali

26.12.2018

ASUS Wolfteam Türkiye Kupası Kırmızı Sezon Finalinin Adı Belli Oldu

 

ASUS Wolfteam Türkiye Kupası Kırmızı Sezonda final eşleşmesi belli oldu. Bir tarafta geçtiğimiz Mavi Sezonun yenilgisiz şampiyonu, Kırmızı Sezonun yenilgisiz lideri 1907 Fenerbahçe, diğer tarafta ise Mavi Sezonda yarı finalde elendikten sonra yeni sezona şampiyonluk parolasıyla başlayarak finale çıkmayı başaran Galatasaray Espor.

 

Bu sezonki şampiyonluk iki takım açısından çok farklı anlamlar taşıyor. 1907 Fenerbahçe, Mavi Sezonun şampiyonu ünvanıyla finale çıkacak. Aynı zamanda sarı lacivertli ekibin apoletinde, 31 maçlık yenilmezlik serisi, ASUS Wolfteam Ligi Mavi Sezon ve ASUS Wolfteam Türkiye Kupası Kırmızı Sezon lideri ünvanları mevcut. Geçen sezondan sonra oyuncu değişikliğine gitmeyen tek takım olan 1907 Fenerbahçe’nin 5 oyuncusu da uzun zamandır birlikte oynuyor. Son 1 yıldır gelen tüm başarıların arkasında ise hiç şüphe yok ki bu durumda kemikleşen bir kadro yapısı yatıyor. Oyun içinde takım olmayı çok iyi başaran sarı lacivertli ekip, haritalar için özel olarak geliştirdiği taktiklerle henüz bileği bükülmedi. ASUS Wolfteam Ligi Kırmızı Sezonu’nda en iyi averaja sahip olan takım aynı zamanda maçlarını en hızlı bitiren takım konumunda. Finale uzanan yolda çıktığı 14 lig mücadelesinde 8 galibiyet, 6 beraberlik alan 1907 Fenerbahçe, topladığı 30 puan ile ligi lider tamamlamıştı. Yarı final mücadelesinde Galakticos ile eşleşen yenilgisiz lider, rakibini net bir oyunla 2-0 geçerek adını finale yazdırmayı başarmıştı.

 

Galatasaray Espor için ise senaryo biraz daha farklı.  Geçtiğimiz ASUS Wolfteam Ligi Mavi Sezon’unda yarı finalde elenerek beklenmedik bir sonuç alan sarı kırmızılı ekip için yeni sezonda tek hedef finale çıkarak şampiyon olmaktı. Kırmızı Sezon’un başlamasıyla agresif bir oyun sergileyen Galatasaray Espor puan olarak bunun karşılığını alıyordu. Ligde çıktığı 14 mücadelede 9 galibiyet, 3 beraberlik ve 2 mağlubiyet alan sarı kırmızılı ekip 30 puan toplamayı başarmıştı. Genel averaj farkıyla ligde ikinci olan Galatasaray Espor, aynı zamanda ligin en çok galibiyet alan takımı oldu. Yarı finalde ki rakibi ise geçen sezon elendiği HWA Gaming’di. Zorlu mücadeleyi 2-1 kazanmayı başaran Galatasaray Espor adını finale yazdırdı. Arkasına aldığı büyük taraftar desteğiyle finale çıkmayı başarmış oldu. Mavi Sezon’dan sonra sadece bir oyuncu değişikliği yapan Galatasaray Espor yeni sezon için ‘’Slashing’i’’ transfer etti.

 

İki takımda şampiyonluk için son derece istekli. Ligde şu zamana kadar 4 defa karşılaşan iki takımın mücadelesinin tamamı beraberlikle sonuçlandı. Artık bu mücadelenin adı final ve sadece bir kazanan olacak. 1907 Fenerbahçe şampiyon olarak şampiyonluk ve yenilmezlik ünvanını sürdürebilecek mi yoksa Galatasaray Espor, ASUS Wolfteam Türkiye Kupası Kırmızı Sezonu’nun en iyisi olduğunu kanıtlayarak şampiyon olabilecek mi?