HABERLER

Asus Wolfteam Türkiye Kupası Final Öncesi

10.8.2018

2 takım, tek maç, 1 kazanan. Bir yanda ligin yenilgisiz takımı 1907 Fenerbahçe Espor, diğer tarafta ise geçen sezonun şampiyonu olan HWA Gaming. Hangi takım şampiyon olacak? Şampiyonluk tacı HWA Gaming’de mi kalacak yoksa taç el değiştirerek 1907 Fenerbahçe’ye mi geçecek?  Bu sorunun cevabını 17 Ağustos tarihinde öğreneceğiz.

Finale çıkmaya hak kazanan iki takımın da farklı hikâyeleri var. 1907 Fenerbahçe Espor, ligi adeta domine etmeyi başardı. Ligde çıktığı 14 mücadelede 10 galibiyet ve 4 beraberlik alan sarı lacivertli ekip, bileği bükülmeyen tek takım konumunda. Bu kusursuza yakın performansının yanı sıra bu sezona bambaşka bir kadroyla merhaba diyen 1907 Fenerbahçe, geçen sezon yaşadıkları başarısızlığın izlerini silmeyi çoktan başardılar. Yeni kadrosuyla yepyeni bir kimliğe bürünen ve yeni kimlikleriyle ‘’yenilmezler’’ ünvanını almayı başaran 1907 Fenerbahçe tüm sezonda gösterdikleri güzel performansı taçlandıracak olan kupaya artık bir adım uzaklıktalar. Normal sezonda rakibine üstünlük kurmayı başaran sarı lacivertli ekibin final performansı merakla bekleniyor. Var olan bir gerçek varsa o da 1907 Fenerbahçe Espor Takımının finale son derece formda ve maksimum gücünde çıkacak olmasıdır. Bu hikâye 1907 Fenerbahçe Espor için bir kupayla mı taçlanacak yoksa hikâye son mu bulacak? Bu sorularının cevabı 17 Ağustos tarihinde belli olacak.

Diğer finalist HWA Gaming için ise çok daha farklı bir hikâye var. Geçen sezonun şampiyonu olan, kadrosunda ki CombatStaR ve Masic gibi oyuncuları kaybeden HWA Gaming, diğer güçlü rakiplerine göre çok daha mütevazı bir kadroya sahip.  Ligde çıktığı 14 maçta 5 galibiyet, 6 beraberlik, 3 mağlubiyet alan turuncu siyahlı ekip, bu performansıyla 21 puan toplayarak ligi 3. sırada tamamlamıştı. Lig performansı olarak ligin zirvesinde yer alan iki takımın da puan olarak son derece gerisinde kalmış olsalar da play-off sürecesin de adeta anka kuşu gibi küllerinden yeni den bir doğdular. Play-off rakiplerini elemeyi ve yarı finalde de güçlü rakibi olan Galatasaray Espor’u çok rahat bir şekilde geçmeyi başaran HWA Gaming, adını finale yazdırmayı başardı. Son şampiyon, ünvanını koruyarak bir kez daha kupayı kaldırmayı başarabilecek mi? 

17 Ağustos Cuma Günü Saat 13:00'da FOX TV Stüdyolarında gerçekleşecek bu muhteşem finalde tüm sorular cevaplanıyor, Wolfteam'in 2018'de ki ilk şampiyonu belli oluyor!