HABERLER

ASUS Wolfteam Ligi Kırmızı Sezon'a Veda

28.11.2018

ASUS Wolfteam Ligi Kırmızı Sezon lig aşaması tamamlandı, şimdi sırada play-off heyecanı var. Kırmızı Sezon’da 2 ay boyunca heyecan dolu maçlar oynandı. Ligde yer alan 8 takım, birbirleriyle 2 defa karşılaştı ve her takım 14 mücadeleye çıkmış oldu. Muhteşem bir lig serüvenini geride bırakıp play-offlara başlamadan önce detaylı bir analiz yapmakta fayda var. Kırmızı Sezon’da hangi takım kaçıncı oldu? Takımların sergilediği performans nasıldı? Hangi takım beklentileri karşılarken hangi takım beklentilerin altında kaldı?  Tüm sorulara detaylı bir şekilde cevap bulmak için;

 

1907 Fenerbahçe

ASUS Wolfteam Ligi Mavi Sezon’un yenilgisiz şampiyonu 1907 Fenerbahçe, yenilmezlik ünvanını Kırmızı Sezon’da da sürdürmeyi başardı. Hali hazırda tam 30 maçtır yenilmeyen sarı lacivertli ekip, ASUS Wolfteam Ligi’nin en güçlü takımı olduklarını açık arayla göstermiş oldular. Kırmızı Sezon’unuda lider tamamlamayı başaran 1907 Fenerbahçe, sergilediği takım uyumu ve takım oyunuyla bileği bükülmedi. Geçen seneye göre daha az toplamış olsa da liderliği hiçbir takıma kaptırmayan 1907 Fenerbahçe, gerek sergilediği performans ile gerek de takım uyumuyla şampiyonluğun en büyük adayı konumunda yer alıyor. Lig boyunca çıktığı 14 mücadelede 8 galibiyet, 6 beraberlik alan sarı lacivertli ekip 30 puan toplamayı başardı. Aldığı 4 beraberlikten 1 tanesini Ice Warriors’a karşı, 1 tanesi HWA Gaming’e karşı, 2 tanesi ise Galatasaray Espor’a karşı alınmıştı. 1907 Fenerbahçe aynı zamanda lig en iyi averajına sahip olan takımı konumunda. Yarı finalden elemelere katılacak olan 1907 Fenerbahçe, yenilmezlik serüvenini sürdürmeyi başararak yoluna devam edebilecek mi? Bu sorunun cevabı ise ilerleyen tarihlerde belli olacak.

Galatasaray Espor

Geçtiğimiz sezon sürpriz bir şekilde yarı finalde elenen ve Kırmızı Sezon’a bir oyuncu değişikliğe başlayan Galatasaray Espor, lige çok güzel bir başlangıç yapmayı başarmıştı. Uzun süre ligin zirvesinde bulunan ve yenilmeyen sarı kırmızılı ekip, ligin son 2 haftasında beklenmedik sonuçlarla karşılaştı. 4 puan farkla liderlik koltuğunda oturan Galatasaray Espor önce Galakticos’a karşı yasaklı ekipman kullanımından hükmen mağlup sayıldı. Sonrasında HWA Gaming’e yenilen ve 1907 Fenerbahçe ile berabere kalan Galatasaray Espor 3 maçta kaybettiği 7 puan ile liderlik koltuğunu kaptırmış oldu. Çıktığı 14 mücadelede 9 galibiyet, 3 beraberlik, 2 mağlubiyet alan sarı kırmızılı ekip 30 puan toplamayı başardı. Ligin en çok galibiyet alan takımı olan Galatasaray Espor, averaj farkıyla ligin ikinci sırasında yer aldı. Ligin son haftalarında form düşüklüğü yaşayan ekip, ligin başı ve ortasında gösterdiği performans ile geçen seneden çok daha güçlü olduklarını gösterdiler. Bu sezon mutlak final parolasıyla ilerleyen Galatasaray Espor hedefine ulaşabilecek mi? Geçen sezon yaşadığı talihsizlikleri bu sene telafi edebilecek mi? Kritik olan bu 2 sorunun cevabı ise ilerleyen tarihlerde cevaplanmış olacak.

 

 

 

HWA Gaming

HWA Gaming için Kırmızı Sezon 2 farklı senaryoya sahne oldu. Ligde çıktığı ilk 3 mücadeleden de mağlubiyetle ayrıldıktan sonra inanılmaz bir toparlanma sürecine girdi ve sonrasında çıktığı 11 mücadeleden 7 galibiyet 4 beraberlik ile ayrılmayı başardı. Bu süre zarfı boyunca çıktığı 14 mücadelede 25 puan toplamayı başardı. Topladığı 25 puan ile ligi üçüncü sırada tamamlamış oldu. Geçtiğimiz sezondan 4 puan fazla toplamayı başaran turuncu siyahlı ekip, sergilediği performans ve takım uyumuyla beraber bu senede ne kadar güçlü ve iddialı olduğunu göstermiş oldu. Mavi Sezon yarı finalinde Galatasaray Espor’u elemeyi başaran HWA Gaming, bu senede finalin en güçlü adaylarından biri. 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray’dan sonra en iyi averaja sahip olan turuncu siyahlı ekip, bu alanda da ligin üçüncü sırasında yer alıyor. HWA Gaming yükselen grafiğini devam ettirerek önce yarı finallere kalabilecek mi? Sonrasında ise yarı finalde geçen sene gösterdiği başarıyı tekrarlayarak finale yükselebilecek mi?

 

Galakticos

Mavi Sezon’a göre yükselen bir grafik gösteren Galakticos, Geçtiğimiz sezona göre daha fazla galibiyet almayı başarırken daha az beraberlik gördü ve daha az mağlubiyet yaşadı. Bu verilerin ışında daha fazla puan toplayan Galakticos, Kırmızı Sezon’da çıktığı 14 mücadelede 5 galibiyet, 5 beraberlik ve 4 mağlubiyet ile 20 puan toplamayı başardı. Kırmızı Sezon’u 4. sırada tamamlayan Galakticos, Mavi Sezon’da ise aynı periyot boyunca 3 galibiyet, 6 beraberlik, 5 mağlubiyet alarak 15 puan toplamıştı. Kadrosunda değişikliklere giden Galakticos, bu değişikliklerin karşılığını almış gibi duruyor. Geçtiğimiz sezonda yarı finalde 1907 Fenerbahçe’ye elenen kırmızı mavili ekip hiç şüphe yok ki bu sezon bir adım daha ileriye giderek finale çıkmak isteyecektir. 1 yıl önce finale çıkmayı başaran ama finalde kaybeden Galakticos, bu sezon tekrardan final sahnesine çıkarak şampiyon olmayı hedefliyor.

 

Team Turquality

Esporun en eski takımlarından olan Team Turquality, Mavi Sezon’a göre en büyük değişimi gösteren takım oldu. Kırmızı Sezon’a yeni bir kadroyla başlayan mavi beyazlı ekip, geçtiğimiz sezona göre 11 puan fazla toplamayı başardı. Mavi Sezon’da galibiyet almayı başaramayan Team Turquality, topladığı 6 puan ile ligi sonuncu tamamlamıştı. Bu sezon ise çıktığı 14 mücadelede, 4 galibiyet, 5 beraberlik, 5 mağlubiyet alan Team Turquality, 15 puan toplamayı başardı. Yenilenen kadrosuyla uyum sorununu kısa sürede atlatmayı başaran mavi beyazlı ekip, yaşadığı talihsiz puan kayıpları olmasaydı belki de 3. sıraya kadar yükselebilirlerdi. Lig aşamasında ne kadar tehlikeli bir takım olduklarını herkese gösteren Team Turquality, play-offlarda neler yapacak ciddi merak konusu oldu.

 

 

 

 

Crew Esport

Mavi Sezon’a göre düşüş yaşayan 3 takımdan bir tanesi Crew Esports. Zaman zaman son derece tehlikeli bir takım görünümünü sergileyen sarı siyahlı ekip, ligin genelinde istediği sonuçları almayı başaramadı. Ligde çıktığı 14 mücadelede 3 galibiyet, 6 beraberlik, 5 mağlubiyet alan Crew Esports bu sonuçlarla 15 puan toplamış oldu. Özellikle ligin ilk dört sırasında bulunan takımlarla başa baş mücadele etmeyi başaran Crew Esports, bu performansını puana çevirmeyi başaramadı. Topladığı 15 puan ile ligi altıncı sırada tamamlayan sarı siyahlı ekip, Mavi Sezon’u 18 puan ile dördüncü sırada tamamlamıştı. Sergilediği agresif oyunlarla kolay bir rakip olmadığını gösteren Crew Esports’un play-offlarda nasıl bir performans sergileyeceğini hep birlikte göreceğiz.

 

Dark Passage

Eski günlerine dönmek için mücadele eden, sene başında kadrosunu yenileyen Dark Passage, Mavi Sezon’un ardından Kırmızı Sezon’da da aradığını bulamadı. Eski performansından uzak bir performans sergileyen espor sahnesinin tecrübeli ekibi Dark Passage ligi yedinci sırada tamamladı. Ligde çıktığı 14 maçtan, 2 galibiyet, 2 beraberlik ve 10 mağlubiyet alan mavi beyazlı ekip 8 puan toplamış oldu. Eski günlerine dönmek için çabalayan Dark Passage için play-offlar geri dönüş bileti olabilecek mi hep beraber göreceğiz.

 

Ice Warriors

Bir önceki sezona göre en büyük düşüşü yaşayan takım Ice Warriors oldu. Mavi Sezon’a göre 9 puan az toplayan lacivert beyazlı ekip, ligde aynı zamanda galibiyet almayı başaramayan tek takım oldu. 14 mücadelede galibiyet ile tanışamazken, 5 beraberlik ve 9 mağlubiyet alarak 5 puan toplamış oldu. Eğer Ice Warriors geçtiğimiz sezon sergilediği performansı yakalamayı başarırsa sürpriz sonuçlar alabilir.