HABERLER

ASUS Wolfteam Ligi Kırmızı Sezon 6. Hafta İkinci Gün Maçları

27.11.2018

ASUS Wolfteam Ligi Kırmızı Sezon erteleme maçları 23 Kasım Cuma günü oynanan maçlar ile tamamlandı. Erteleme maçları aynı zamanda lig aşamasının son maçları olurken, bu maçların tamamlanmasıyla lig aşaması da tamamlanmış oldu. Erteleme maçlarının tamamlanmasıyla hangi takım hangi sırada yer aldı? Hangi takımların son maçlardan sonra sıralaması değişti? Bu iki sorulara detaylı bir cevap vermek gerekirse,

 

Galatasaray Espor – 1907 Fenerbahçe

Erteleme mücadelelerinin ilki muhteşem bir derbiye sahne oldu. Dev derbi aynı zamanda Galatasaray Espor’unda muhteşem geri dönüşüne sahne olmuş oldu. 1907 Fenerbahçe ilk haritada Galatasaray Espor’u rahat bir şekilde yenmeyi başarırken, Şehir Meydanı haritasına da fırtına gibi başlamıştı. Şehir Meydanı’nda 4-0’dan geri dönmeyi başaran Galatasaray Espor mücadeleden 9-8’lik üstünlükle ayrılmayı başararak seriye eşitlik getirdi. Bu sonucun ardından iki takımda birer puanı hanesine yazdırmış oldu. 1907 Fenerbahçe topladığı 30 puan ile ligi lider bitirirken, aynı puana sahip olan Galatasaray Espor averaj farkıyla ikinci sırada yer aldı. Bu sonuçla iki takımda play-offlara yarı finalden başlamaya hak kazandı.

 

Dark Passage – HWA Gaming

Espor derbisine sahne olan günün ikinci mücadelesinde kazanan taraf HWA Gaming oldu. İki haritada inanılmaz çekişmeli geçerken, kazanan taraf turuncu siyahlı ekip oldu.

Espor tarhinin en köklü iki takımı arasında oynanan maç, adına yakışır mücadelelere sahne oldu. Her ne kadar iki takımında sıralamaları maçlar öncesinde kesinleşmiş olsa da mücadele düzeyi son derece yüksekti. İki haritada da rakibini 9-8 yenmeyi başaran HWA Gaming seriyi 2-0 kazanarak 3 puanı hanesine yazdırmayı başardı. Aldığı galibiyetle puanını 25’e yükselten turuncu siyahlı ekip ligi üçüncü sırada bitirirken, Dark Passage topladığı 8 puan ile ligi yedinci sırada tamamladı.

 

Galakticos – Crew Esports

Play-offlara dördüncü sırada girmek isteyen iki takımın mücadelesinde kazanan taraf Galakticos oldu. Crew Esports’u 2-0 ile geçen kırmızı mavili ekip böylece 3 puanı hanesine yazdırdı. Aldığı bu galibiyet ile ligin dördüncü sırasında kalmayı başaran Galakticos, lig aşamasında çıktığı 14 mücadeleden 5 galibiyet, 5 galibiyet, 4 mağlubiyet alarak 20 puan toplamayı başardı. Olası bir galibiyet ile dördüncü sıraya yükselmeyi hedefleyen Crew Esport’un hayalleri ise bu mağlubiyetle son bulmuş oldu. Crew Esports 15 puanda kaldı. Crew Esports bu periyot boyunca çıktığı 14 mücadeleden ise 3 galibiyet, 6 beraberlik ve 5 mağlubiyet aldı.

 

 

Ice Warriors – Team Turquality

Lig aşamasının son mücadelesi olan iki mavi beyazlı ekibin mücadelesinde gülen taraf Team Turquality oldu. Rakibini iki haritada da yenmeyi başaran Team Turquality, Crew Esports’un puan kaybetmesiyle beraber beşinci sıraya yükselmeyi başardı. Ice Warriors ise ligde galibiyet almayı başaramayan tek takım olarak ligi son sırada tamamladı. Team Turquality lig boyunca çıktığı 14 mücadeleden 4 galibiyet, 5 beraberlik ve 5 mağlubiyetle ayrılırken 17 puan toplamayı başardı. Mavi Sezon’da sadece 4 puan toplamayı başaran Team Turquality, 17 puan ile inanılmaz bir gelişim gerçekleştirmiş oldu. Ice Warriors ise 5 beraberlik ve aldığı 9 mağlubiyet ile 5 puan toplayabilmiş oldu.