HABERLER

ASUS Wolfteam Ligi Kırmızı Sezon 4. Hafta İkinci Gün Maçları

8.11.2018

HWA Gaming – Galakticos

Günün en kritik ve en merak edilen maçı HWA Gaming ile Galakticos arasında oynandı. Sıralamayı yakından ilgilendiren maçta adına yakışır bir mücadele gerçekleşti. Kıran kırana geçen maçtan kazanan çıkmaz iken iki takımda beraberlik yetindi.

Serinin ilk maçı belki de en az oynanan harita olan Kapakdokya’da gerçekleşti.  İnanılmaz oyunlara ve çekişmelere sahne olan maçta kazanan taraf HWA Gaming oldu. Rakibi Galakticos’u 9-7 yenmeyi başaran HWA Gaming seride 1-0 öne geçmeyi başardı. Takımca hareket etmeyi başaran esporun köklü takımında yer alan 5 oyuncu da çift haneli skor üretmeyi başardı.

Serinin ikinci mücadelesi ise Saray haritasında oynandı. Takım organizasyonunu bu mücadelede daha iyi gerçekleştiren Galakticos, mücadeleden de galibiyetle ayrılmayı başardı. İlk maçın aksine daha hızlı ve net bir oynayan kırmızılı mavili ekip, bu performansının karşılığını ise 9-5’lik zaferle aldı. Bu sonucun ardından seriye eşitlik gelirken iki takımda 1 puana razı oldu.

Bu sonuçların ardından haftayı iki takımda, 1 galibiyet ve 1 beraberlikle tamamlamayı başarmış oldu. Galakticos puanını 12’e yükseltirken, HWA Gaming ise 11’e yükseltmiş oldular.

 

1907 Fenerbahçe – Dark  Passage

Cumartesi günü yaşadığı puan kaybının ardından mutlak galibiyet parolasıyla maça çıkan 1907 Fenerbahçe, ligin son sırasında yer alan Dark Passage ile karşı karşıya geldi. Mücadeleyi 2-0 kazanan 1907 Fenerbahçe, 3 puanın sahibi oldu.

Günün ikinci maçında oynanan ilk harita Üs Kodu:3275 oldu. 1907 Fenerbahçe’nin en iyi oynadığı haritalardan biri olan Üs Kodu:3275 haritası, zaman zaman çekişmeye sahne olmuş olsa da sarı lacivertli ekip kazanmayı başardı. 1907 Fenerbahçe haritadan 9-4 üstün ayrılırken, takım kaptanı CombatStar, aldığı 16 skor ile en çok skor almayı başaran oyuncu olu.

İkinci mücadele Depo haritasında oynanırken 1907 Fenerbahçe çok rahat bir galibiyet almayı başardı. Dark Passage’ı 9-2 yenmeyi başaran sarı lacivertli ekip seriyi 2-0 getirmeyi başararak 3 puanı hanesine yazdırmayı başardı. Aldığı 16 skorla galibiyetin mimarı olan oyuncu Masic ise performansıyla göz doldurdu.

Bu sonucun ardından 1907 Fenerbahçe puanını 18’e yükseltmeyi başardı. Dark Passage ise 1 puanda ligin son sırasında kaldı. Puan durumunu yanında 1907 Fenerbahçe, yenilmezlik serisini 25 maça çıkartmış oldu.

 

 

 

Crew Esports – Team Turquality

Ligin orta sıralarını yakından ilgilendiren maç inanılmaz bir çekişmeye sahne oldu. Büyük mücadelenin kazananı ise Team Turquality oldu. Aldığı kritik 3 puanla  play-offlar öncesi avantaj yakaladı.

Günün en kritik mücadelesinin ilk haritası Gaziantep Kalesi’ydi. Baştan sona çekişmeye sahne olan maçın kazananı Team Turquality oldu. 9-8 kazanmayı başaran mavi beyazlı ekip, seride 1-0 öne geçmeyi başardı. İki takımda yer alan 10 oyuncuda 10’dan fazla skor almayı başarırken, Team Turquality adına en çok skor almayı başaran oyuncu ise 17 skorla xThrusher oldu.

Takımlar serinin ikinci maçı için İstasyon haritasında yerlerini aldı. Harita değişmiş olsa da senaryo değişmedi ve inanılmaz bir mücadele gerçekleşti. İki takımda harika bir performans göstermiş olsa da son rauntta daha iyi oynayan Team Turquality maçın kazananı oldu. Galibiyetin mimarı ise hiç şüphe yok ki aldığı 24 skor ile Snufy oldu.

Bu sonuçların ardından Team Turquality puanını 11’e yükseltmeyi başarırken ligin beşinci sırasından kendine yer buldu Crew Esports ise 8 puanda kalırken ligin altıncı sırasında kaldı.

 

Galatasaray Espor – Ice Warriors

Cumartesi günü liderlik koltuğuna oturan Galatasaray Espor, ünvanını korumak için çıktığı mücadelede Ice Warriors’ı 2-0 yenmeyi başararak 3 puanı hanesine yazdırdı ve liderliğini sürdürmüş oldu.

Pazar günün son maçında oynanan ilk harita Şehir haritasıydı. Rakibine çok fazla şans tanımayan Galatasaray Espor ilk haritayı 9-5 üstünlükle tamamlayarak seride 1-0 öne geçmeyi başardı.  İlk haritanın sarı kırmızılı ekip adına kahramanı ise takım kaptanı TheBorewn’di. Aldığı 19 skorla galibiyette başrol oynamayı başardı.

Takımlar Üs Kodu:3275 haritasında ikinci maç için mücadeleye başlarken, ilk haritanın benzeri bir senaryo gerçekleşti. Rakibini bir kez daha 9-5 yenen Galatasaray Espor seride durumu 2-0’a getirmeyi başardı. Aldığı galibiyet 3 puanı hanesine yazdıran sarı kırmızılı ekip yoluna kayıpsız devam etti.

Maçların bitmesiyle oluşan durumda ise Galatasaray Espor puanını 20’ye yükseltirken liderliğini devam ettirmeyi başardı. Ice Esports ise henüz galibiyetle tanışamazken topladığı 4 puanla ligin 7. sırasında bulunuyor.