HABERLER

ASUS Wolfteam Ligi Kırmızı Sezon 4. Hafta Birinci Gün Maçları

6.11.2018

Ice Warriors – Galakticos

Lige verilen 1 haftalık aranın ardından Asus Wolfteam Ligi Kırmızı Sezonu’nda  4. hafta maçları Ice Warriors – Galakticos mücadelesi ile başladı. Oynanan 2 haritada da rakibine üstünlük kurmayı başaran Galakticos 3 puanı alan taraf oldu.

Saray haritasında oynanan mücadelenin baştan sona üstünü  Galakticos oldu. Rakibi Ice Warriors’u 9-3 yenmeyi başaran uzaydan gelen ekip, böylece seride durumu 1-0’a getirmeyi başardı. Galakticos adına Saray haritasında en çok skor almayı başaran oyuncu ise Kreus oldu. Hiç şüphe yok ki aldığı 15 skor ile ilk haritaya damgasını vurdu.

Serinin ikinci mücadelesi Gaziantep Kalesi haritasında oynanırken, sonuç değişmedi. İlk haritada olduğu gibi rakibine net bir üstünlük kuran Galakticos, bu mücadeleden de 9-2’lik üstünlükle ayrılarak seride durumu 2-0’a getirmeyi başardı. Bu sonuçla seriyi de kazanan kırmızı mavili ekip, üç puanında sahibi oldu. İkinci haritanın en çok skor alan oyuncusu ise aldığı 14 skor ile Aidra oldu.

 

HWA Gaming – Dark Passage

Lige istediği gibi başlayamayıp, lig ilerledikçe form bulan HWA Gaming ile kötü gidişata dur demek isteyen Dark Passage karşı karşıya geldi. Mücadeleden galibiyetle ayrılan taraf HWA Gaming oldu.

İki takımda ilk mücadele için Şehir Meydanı haritasında yerlerini alırken, son derece agresif bir oyun sergileyen HWA Gaming net bir galibiyet almayı başardı. Haritanın her yerine çok iyi dağılan turuncu siyahlı ekip, ilk mücadeleyi 9-3 kazanarak seride 1-0 öne geçmeyi başardı. HWA Gaming adına en dikkat çeken oyuncu ise aldığı 17 skor ile takım kaptanı NukeStar oldu.

Depo haritasında oynanan serinin ikinci maçında ise büyük bir çekişmeye sahne oldu. Dark Passage, ilk haritaya göre çok daha iyi bir oyun sergilemiş olsa da beraberlik için yeterli olmadı. Rakibini 9-6 yenen HWA Gaming hem haritanın hem de serinin kazananı olmayı başardı.  Serinin ikinci haritasında ise en çok skor almayı başaran oyuncu HWA Gaming adına TheCady oldu. Aldığı 17 skorla takımının galibiyetinde büyük rol oynadı.

 

Crew Esports – 1907 Fenerbahçe

Günün üçünü mücadelesi ise sürpriz bir sonuca sahne oldu. Crew Esports, 1907 Fenerbahçe ile 1-1 berabere kaldı. Alınan bu sonuçla beklenmedik bir şekilde puan kaybı yaşayan sarı lacivertli ekip, üçüncü beraberliğini almış oldu.

Takımlar serinin ilk maçı için Gaziantep Kalesi haritasında yerlerini alırken 1907 Fenerbahçe takımı hiç beklemediği bir sorunla karşılaştı. JWSK’nın yaşadığı teknik sorunlardan kaynaklı olarak maç esnasında oyuncu değiştirmek zorunda kalan sarı lacivertli ekipte JWSK yerine BloodRapper  oyuna dahil oldu. Bu aksilik ile oyun konsantrasyonunu kaybeden 1907 Fenerbahçe istediği performansı gösteremedi. Rakibinin yaşadığı bu durumu çok iyi kullanan Crew Esports ise sergilediği güzel performans ile seride 1-0 öne geçmeyi başardı.

Serinin ikinci mücadelesi Üs Kodu:3275 haritasında oynanırken, maça ağırlığını koyan 1907 Fenerbahçe bu sefer rakibine geçit izni vermedi. Hızlı ve agresif bir oyun sergileyen sarı lacivertli ekip seride durumu beraberliğe getirmeyi başardı. Üs Kodu:3275 haritasında rakibini 9-3 yenen 1907 Fenerbahçe’de en çok skor alan oyuncu ise TheJessly oldu.  Bu sonuçla iki takımda birer puanı paylaşmış oldu.

 

Team Turquality – Galatasaray Espor

En çok merak edilen mücadele hiç şüphe yok ki Team Turquality – Galatasaray Espor arasındaydı. Beklentileri karşılaya mücadele üst seviyede bir çekişmeye sahne olurken kazanan taraf Galatasaray Espor oldu.

Günün son maçında oynanan ilk harita Saray haritası olurken Galatasaray Espor kusursuza yakın bir performans sergiledi.  Hızlı bir oyun sergileyen sarı kırmızılı ekip mücadeleyi 9-2 kazanmayı başardı. Rauntlar kısa sürmesine karşılık Galatasaray Espor’da, üç oyuncu çift haneli skor almayı başardı.

Serinin ikinci mücadelesi ise inanılmaz bir heyecana sahne oldu. İlk maçın aksine takımca toparlanan Team Turquality, çok net bir oyun sergilemeyi başardı. Maçı son anına önde götüren mavi beyazlı ekip, 8-5 öne geçmeyi başardı. Bu durumdan sonra muhteşem bir geri dönüş gerçekleştiren Galatasaray Espor mücadeleyi 9-8 kazanarak seriyi de 2-0 kazanmayı başardı. Aldığı bu galibiyetle 3 puanı hanesine yazdıran sarı kırmızılı ekip, 1907 Fenerbahçe’nin puan kaybetmesiyle liderlik koltuğunu devralmış oldu.