HABERLER

ASUS Wolfteam Ligi Kırmızı Sezon 1. Hafta İlk Gün Maçları

2.10.2018

Dark Passage – 1907 Fenerbahçe

 

Asus Wolfteam Kırmızı Sezonu’nun açılış maçında geçen senenin şampiyonu ve 1907 Fenerbahçe ile espor arenasının köklü takımlarından Dark Pasaage, karşı karşıya geldi. Mücadeleyi 2-0 kazanan 1907 Fenerbahçe, lige galibiyetle başladı.

 

İlk mücadele Gaziantep Kalesi’nde oynanırken son şampiyon sıfatıyla sezona merhaba diyen 1907 Fenerbahçe, takımca oynadığı güzel oyunun karşılığını aldı ve ilk haritadan 9-4 galibiyetle ayrıldı. İkinci mücadele ise Depo haritasında oynanırken ilk oyunun aksine Dark Passage, çok daha iyi bir oyun sergiledi. Oyunun orta bölümünde üstünlüğü ele geçirmiş olsa da  Dark Pasage, güçlü rakibi karşısında oyunun sonunu getiremedi ve 9-6’lık skorla mağlup oldu.

 

Aldığı bu galibiyetle lige 3 puanla başlayan sarı lacivertli ekip, aynı zamanda yenilmezlik serisini 17 maça çıkarmış oldu.

 

HWA Gaming – Galakticos

 

Günün 2. mücadelesinde  geçtiğimiz sezonun finalisti HWA Gaming, uzaydan evrenimize katılan Galakticos karşı karşıya geldi. Kıran kırana geçen mücadeleden zaferle ayrılan takım Galakticos oldu ve mücadeleyi 2-0 kazandı.

 

Serinin ilk maçında takımlar Saray haritasında kozlarını paylaştı. Maçın başında çok daha baskın bir oyun oynayan takım HWA Gaming olsa da, kazanan takım Galakticos oldu. Geriye düşmesine rağmen oyundan kopmayan ve muhteşem bir geri dönüş gerçekleştiren uzaydan gelen takım, son finalist karşısında seriyi 1-0’a getirmeyi başardı. İkinci maçta ise ilk maçın benzeri bir senaryo gerçekleşti ve Galakticos bir zafer daha alarak seriyi 2-0’a getirerek 3 puanı hanesine yazdıran takım oldu.

 

 

Crew Esports – Team Turquality

 

Asus Wolfteam Ligi Mavi Sezonunda, istediğini bulamayan ve kadrosunda önemli değişikliklere giden  2 takım günün 3. mücadelesinde sahne aldı. Günün ilk beraberliğinin geldiği mücadele 1-1’lik eşitlikle sonuçlandı.

 

Gaziantep Kalesinde gerçekleşen serinin ilk maçında, Team Turquality rakibi Crew Esports’u adeta haritadan silerek 9-1 kazanarak seride 1-0 öne geçmeyi başaran taraf oldu. Takım oyununu mükemmel gerçekleştiren ve bireysel olarak da kusursuza yakın performans gösteren mavi beyazlı takım, günün en temiz galibiyetini aldı. İkinci mücadeleye geçilirken ise ilk oyundan çok farklı bir oyun sergileyen Crew Esports İstasyon haritasından 9-6’lık skorla galibiyetle ayrılarak seride durumu 1-1 eşitliğe getirdi. Bu sonuçla 2 takımda ilk günü 1’er puanla kapatmış oldu.

 

ICE ESPORTS – GALATASARAY ESPOR

 

Mavi Sezon’da yarı finalde elenen Galatasaray Espor, play-offlarda elenen Ice Esports Kırmızı Sezon’un ilk günü son mücadelesinde karşı karşıya geldi. Rekabeti yüksek geçen mücadelen zaferle ayrılan takım, Galatasaray Espor oldu.

İlk maç Üs Kodu:3275 haritasında oynanırken, mücadeleye hızla başlayan taraf Ice Esports oldu. Maçın ortalarında kontrolü ele alan Galatasaray Espor, maçın sonunu iyi getirdi ve ilk haritadan 9-6’lık skorla galip ayrıldı ve seride 1-0 öne geçmeyi başardı.

 

İkinci maç için takımlar, Depo haritasında yerlerini alırken mücadelenin başından sonuna kadar üstün oynayan taraf Galatasaray Espor’du.Ice Espor’u Depo haritasında 9-4 yenen sarı kırmızılı ekip, aldığı bu galibiyetle seride durumu 2-0’a getirmeyi başardı. Aldığı galibiyetle Kırmızı Sezon’a 3 puan ile başlayan Galatasaray Espor, rakibi Ice Espor’un günü puansız kapatmasını sağladı.