HABERLER

ASUS Wolfteam Ligi Kırmızı Sezon 1. Hafta İkinci Gün Maçları

2.10.2018

Dark Passage – Ice Esports

Asus Wolfteam Kırmızı Sezonu 2. gün maçları, ilk günü mağlup kapatan 2 takımın mücadelesi ile başladı. Günün açılış maçında Dark Passage ile Ice Esports Club karşı karşıya geldi. İlk günü puansız kapatan 2 takımın maçı, beraberlik ile sonuçlandı.

İlk mücadele Saray haritasında gerçekleşti. Haritaya daha iyi yayılan ve rakibine geçit izni vermeyen Dark Passage, Ice Esports Club’ı 9-5 yenerek seride durumu 1-0 öne getirmeyi başardı. Mücadelenin ikinci haritasına geçilirken takımlar, Depo haritasında yerlerini aldılar. İlk haritanın aksine bu sefer baskın olan takım Ice Esports olmayı başardı ve Dark Passage’ı 9-6 yenerek, seride durumu 1-1 eşitliğe getirmeyi başardı.

Gerçekleşen bu sonucun ardından, 2 takımda birer puanı hanesine yazdırmış oldu. İlk günü 2 takımda mağlubiyetle kapattığı için Kırmızı Sezon’un ilk haftasını 1 beraberlik ve 1 mağlubiyetle kapatmış oldu.

 

Team Turquality – Galakticos

Günün 2. mücadelesinde ise ilk günü beraberlik ile kapatan Team Turquality,  ilk günü galibiyetle kapatan Galakticos karşı karşıya geldi. Mücadeleden zaferle ayrılan taraf Team Turquality oldu .

Serinin ilk maçı çok fazla oynanmayan Kapadokya haritasında oynanırken, eşsiz Kapadokya manzarası içinde kazanan takım Team Turqality oldu. Uzaydan gelen rakibi Galakticos’u 9-6 yenerek seride 1-0 öne geçti. İkinci maç Depo haritasında oynanırken ilk haritaya benzer bir senaryo gerçekleşti. Bu mücadeleden de galibiyetle ayrılan takım Team Turqality oldu.

Team Turqality aldığı bu galibiyetle ilk haftayı 4 puanla kapatırken, Galakticos ise ilk haftayı 1 galibiyet 1 mağlubiyet ile 3 puanla kapattı. Çok daha önemli bir istatistik ise Team Turqality takımı Mavi Sezon’da çıktığı 14 mücadelede 6 beraberlik 8 mağlubiyet ile tüm sezonu 6 puan ile tamamlarken bu sezon ilk haftadan 4 puana ulaşmış oldu.

 

Galatasaray Espor – Crew Esports

İlk günün son maçlarına doğru yaklaşırken Galatasaray Espor ile Crew Esports arasında oynanan mücadeleden zaferle ayrılan taraf Galatasaray Espor oldu.

Heyecan düzeyi son derece yüksek geçen maçlardan ilki Depo haritasında oynanırken takım olarak rakibinden daha üstün bir oyun sergileyen sarı kırmızılı ekip, rakibini 9-5 yenerek seride 1-0 öne geçmeyi başardı. Serinin 2. maçı Saray Haritasında oynandı. Maçın başında rakibine nefes aldırmayan Galatasaray Espor, maçı 8-2’lik üstünlüğe getirmeyi başarmıştı.  Bu kurulan üstünlüğün ardından Crew Espor, arka arkaya 6 maç kazanarak durumu 8-8’e getirmeyi başarmış olsa da son mücadelede rakibinin puan almasına izin vermeyen Galatasaray Espor, maçı 9-8 seriyi de 2-0 kazanmayı başararak 3 puanı hanesine yazdırdı.

Galatasaray Espor alınan bu zaferin ardından haftayı ikide iki yaparak 6 puan ile kayıpsız kapatırken, Crew Esports ise ilk haftayı 1 beraberlik, 1 mağlubiyet ile 1 puanla kapattı. 

 

1907 Fenerbahçe – HWA Gaming

Günün en merak edilen mücadelesi ise hiç şüphe yok ki 1907 Fenerbahçe ile HWA Gaming arasında gerçekleşen mücadeleydi. Bir çok farklı hikaye barındıran maçın diğer bir önemi ise Mavi Sezon’un finalinde karşı karşıya gelen 2 takım Asus Wolfteam Ligi Kırmızı Sezonu’nun ilk haftası son gününde karşı karşıya geldi. Finalin benzeri bir senaryo gerçekleşti ve 1907 Fenerbahçe mücadeleyi 2-0 kazandı.

Takımlar ilk maç için Üs Kodu:3275 haritasında yerlerini alırken, 1907 Fenerbahçe rakibine şans dahi tanımadan 9-3 kazanarak net bir zafer elde etti. Alınan bu zaferle seride durumu 1-0’a getiren sarı lacivertli ekip, kusursuza yakın bir performans sergiledi. İkinci maç Depo haritasında oynanırken ilk maça benzer bir durum gerçekleşti. HWA Gaming’i 9-5 yenen 1907 Fenerbahçe aldığı bu zaferle seride durumu 2-0’a getirmeyi başardı ve 3 puanı kazanan taraf oldu.

İlk haftayı kayıpsız kapatan son şampiyon 1907 Fenerbahçe 2’de 2 yaparak 6 puanı hanesine yazdırmayı başarırken yenilmezlik serisini de 18 maça çıkarmayı başardı. Son finalist sıfatına sahip HWA Gaming ise ilk haftada 2 mağlubiyet alarak ilk haftayı puansız kapatmış oldu.