HABERLER

Asus Wolfteam Ligi 7. Hafta 1. Gün Maçları

25.6.2018

Dark Passage – YouthCrew

Asus Wolfteam Ligi’nin son haftasının ilk günün ilk karşılaşmasında Dark Passage ile YouthCrew karşı karşıya geldi. Günün ilk karşılaşmasından galibiyet sesi çıkmadı ve 2 takım da hanesine 1’er puan yazdırdı.

Serinin ilk karşılaşması Gaziantep Kalesinde gerçekleşirken gülen taraf YouthCrew oldu. Mücadeleyi 9-5 kazanarak seride durumu 1-0’a getiren sarı siyahlı ekip, aldığı bu puanla günü en az 1 puanla kapatmayı garantileyen taraf oldu.

2. mücadele için takımlar Depo haritasında yerlerini alırken bu sefer bambaşka bir senaryo gerçekleşti. Rakibini adeta haritadan silen Dark Passage, mücadeleyi 9-2 kazanarak seriye 1-1’lik dengeyi getirdi.

 

Ice Esports – Team Turqulaty

Asus Wolfteam Ligi’nin son haftasına girilirken henüz galibiyetle tanışamayan Team Turquality ile çıktığı 12 maçta 11 puan toplayarak ligin 6. sırasında yer alan Ice Esports karşılaştı. Çekişmeli geçen mücadelede galip gelen taraf Ice Esports oldu.

Serinin ilk maçı üs kodu haritasında oynanırken zaman zaman Team Turquality maça ortak olsa da, mücadele Ice Esports’un üstünlüğüyle geçti ve seride 1-0 öne geçmeyi başardı. Ice Esports cephesinde tam 5 oyuncu 10 skordan fazlasını almayı başardı.

İkinci maç için takımlar Depo haritasında yerlerini alırken ilk mücadele ile aynı hikaye gerçekleşti. Değişen tek şey haritaydı ve yine kazanan taraf Ice Esports oldu. Serinin 2. maçını da 9-6 kazanan Ice Esports, aldığı bu galibiyetle puanını 14’e yükseltmeyi başardı. Depo haritasında Ice Esports takımı adına en çok skor almayı başaran oyuncu ise aldığı 18 skorla Syrunax oldu.

 

Galakticos – HWA Gaming

4. olarak Play-Off’lara katılmaya hak kazanmak isteyen Galakticos ile Play-Off mücadelelerine katılmayı garantileyen ancak sahip olduğu avantajı kaybetmek istemeyen HWA Gaming karşı karşıya geldi. Zorlu mücadeleden zaferle ayrılan takım ise Galakticos oldu.

Depo haritasında gerçekleşen serinin ilk maçında rakibini 9-6’lık skorla yenen yıldızlardan gelen takım Galakticos, seride 1-0 öne geçmeyi başardı. 5 oyuncusu da 10 ve üstü skor almayı başaran Galakticos, serinin ilk maçında takımca hareket etmeyi başardı.

Serinin ikinci maçı ise inanılmaz bir geri dönüşe sahne oldu.  HWA Gaming’i 9-8 yenmeyi başaran Galakticos, zorlu mücadelede durumu 2-0’a getirerek hanesine 3 puanı yazdırmayı başaran taraf oldu. Saray haritasının yıldızı ise hiç şüphe yok ki aldığı 20 skorla, Kreus oldu.