HABERLER

Asus Wolfteam Ligi 5. Hafta 2. Gün Maçları

15.5.2018

Ice Esports – YouthCrew

Süper haftanın son gününün açılış maçı çok güzel mücadelelere sahne oldu.  Bu hafta çıktığı iki mücadeleden 2 puan alan YouthCrew ile 4 puan almayı başaran Ice Esports karşı karşıya geldi. Depo haritasında gerçekleşen serinin ilk maçından galibiyetle ayrılan takım YouthCrew olurken, tüm oyuncular çift haneli skor üretmeyi başardı.

Serinin ikinci maçında ise gülen taraf Ice Esports oldu. Aldığı bu beraberlikle haftayı 5 puanla kapatan Ice Esports da beraberliğin mimarı kesinlikle Saray haritasında gösterdiği kusursuza yakın performansı 20 skorla süsleyen WhyMach1ne oldu.

 

1907 Fenerbahçe – Galakticos

Zirvedeki yerini korumak isteyen 1907 Fenerbahçe ile üst sıralara tırmanmak isteyen Galakticos arasındaki serinin ilk maçı Üst Kodu haritasında gerçekleşti.  Çok iyi bir geri dönüş yapan sarı lacivertli ekip ilk maçı 9-7 kazanmayı başardı.  1907 Fenerbahçe’de en çok skoru alan ise theJessly olurken, aldığı 19 skorla önemli bir destek verdi.

Saray haritasına çıktığı zaman, iki takım da ilk maçta olduğu gibi son derece baskın bir oyun oynayan 1907 Fenerbahçe mücadeleyi 9-6, seriyi de 2-0 kazanarak haftayı 3 puan alarak kapattı. Serinin son maçında ise en çok skor alan oyuncu, aldığı 20 skorla Hybrid oldu.

 

HWA Gaming – Team Turquality

Büyük mücadeleye sahne olan serinin ilk maçı Saray haritasında gerçekleşti. Rakibine nazaran çok daha baskın bir oyun oynayan HWA Gaming haritadan 9-6’lık skorla önde ayrılmayı başaran takım oldu. TheCady ise aldığı 20 skor ile takımının Saray haritasından galibiyetle ayrılmasına doğrudan katkıda bulunan oyuncu oldu.

Serinin 2. Maçına geçilirken ilk maçta olduğu gibi çok daha iyi bir takım oyunu sergileyen HWA Gaming bir kez daha galibiyetle ayrılmayı başaran taraf oldu. Bu galibiyetle haftayı 3 puanla kapatmayı başaran HWA Gaming’in en çok skor üreten oyuncusu ise bir kez daha TheCady oldu. Takımının 9-3 kazandığı mücadelede 16 skor ile yıldızlaşan oyuncu, günün kurtarıcısı olmuş oldu.

 

Dark Passage.Dominos – Galatasaray Espor

Ligin güçlü ekiplerinden Galatasaray Espor süper haftanın kapanış mücadelesinde Dark Passage.Dominos ile karşı karşıya geldi.  Serinin ilk maçında Şehir Meydanı’na çıkan iki takımdan gülen taraf Galatasaray Espor oldu. Büyük mücadelenin ardından maçı 9-6’lık skorla kazanan sarı kırmızılı ekip de, TheBorewn ile ITheRebel 21’şer skor alarak galibiyet en büyük faktörlerinden olmuş oldu.

Serinin 2. Maçına geçilirken daha rahat bir oyun geçiren Galatasaray Espor, maçı 9-4, seriyi de 2-0 kazanarak süper haftanın kapanış mücadelesinden 3 puan ile ayrılan takım oldu. ITheRebel aldığı 18 skor ile bir kez daha maçın en çok skor alan oyuncusu olurken, Galatasaray Espor aldığı bu galibiyetle süper haftayı 7 puanla bitirmeyi başardı.