HABERLER

Asus Wolfteam Ligi 4. Hafta 2. Gün Maçları

15.5.2018

Dark Passage.Dominos – Ice Esports

Süper haftanın açılış mücadelesi adı gibi süper bir maçlara sahne oldu.  Dark Passage.Dominos ile Ice Esports’u karşı karşıya geldiği serinin ilk maçında gülen taraf Ice Esports oldu. Mücadele için Şehir Meydanı haritasına inen iki takımdan kazanan Ice Esports oldu. Serinin ilk maçında gelen bu galibiyetin mimarı ise 21 skor alan Syrunax oldu.

Serinin 2. Maçında ise Kapadokya haritası seçildi. Oyunun en yeni haritası olan Kapadokya’da bir kez daha kazanan taraf Ice Esport oldu.  İnanılmaz bir çekişme gerçekleşmiş olsa da 9-8’lik skorla haritadan mutlu ayrılan ve 3 puanı kazanan taraf Ice Esport oldu.

 

HWA Gaming – 1907 Fenerbahçe

Bir yanda ligin zirvesinde bulunan 1907 Fenerbahçe diğer yanda ise ilk iki sırayı çok yakından takip eden HWA Gaming... Büyük mücadeleden galibiyetle ayrılan taraf 1907 Fenerbahçe oldu.  Serinin ilk maçı için Şehir Meydanı haritası seçilirken 1907 Fenerbahçe harika bir geri dönüş ile zafere ulaşan taraf oldu.  9-8’lik skorla kazanan sarı lacivertli ekip de geri dönüşün mimarı, aldığı 22 skorla Masic olmuş oldu.

Bir sonraki mücadele için takımlar haritadaki yerlerini alırken harita Depo seçildi. Bir önceki maça göre daha rahat kazanmayı başaran 1907 Fenerbahçe aldığı bu galibiyetle süper haftaya 3 puanla başlamış oldu. Bu maçta en çok skor alan oyuncu ise, aldığı 15 skor ile Masic oldu.

 

YouthCrew – Galakticos

Birbirine çok yakın iki takımın mücadelesi harika oyunlara sahne oldu.  İstasyon haritasına giren iki takımdan ilk maçı kazanan taraf YouthCrew oldu. Takımca iyi bir performans sergileyen sarı siyahlı takımda 3 oyuncu 15 üstü skor almayı başardı.

Diğer maça geçilirken çok daha hızlı bir oyun sergileyen taraf bu sefer Galakticos oldu ve maçı 9-3’lük skorla kazanmayı başardılar. Takım halinde çok daha iyi bir oyun sergileyen ekipte, 4 oyuncu 10 ve üstü skor almayı başardı. Bu sonuçlarla beraber seri 1-1 bitti ve iki takımda haftaya beraberlikle başladı.

 

Galatasaray Espor – Team Turquality

Kağıt üzerinde bakıldığı zaman üstün taraf Galatasaray Espor gibi gözükse de mücadelede belki de günün sürprizi yasandı ve Team Turquality güçlü rakibi karşısında seriyi 1-1 bitirmeyi başardı.

Serinin ilk maçı için Kapadokya haritasına inen iki takım da güzel bir oyun sergilese de çok daha hızlı oynayan TT ilk maçı kazanmayı başardı. Takımca hareket eden TT’de 4 oyuncu 12 ve üzeri skor almayı başardı.

Bu sefer kozlarını Antep Kalesi’nde paylaşan iki ekipten gülen taraf Galatasaray Espor oldu. Takımca ilk maça göre çok daha iyi bir oyun sergileyen sarı kırmızılı ekip,  maçı 9-3’lük skorla kazanarak seriye eşitliği getirdi. Galibiyetin mimarı ise aldığı 19 skorla TheBorewn oldu.