HABERLER

Asus Wolfteam Ligi 4. Hafta 1. Gün Maçları

2.5.2018

Galatasaray Espor - Ice Esports

 

Kağıt üzerinde bakıldığı zaman iki takımın ligde bulundukları konum gereği Galatasaray Espor, maçın favorisi olarak gözüküyordu. İki maçı da kazanarak haftayı 3 puan ile kapatan Galatasaray Espor, yoluna kayıpsız bir şekilde devam etmeyi başaran taraf oldu.

 

İki mücadele de son derece çekişmeli anlara sahne olsa da sarı kırmızılı ekip, rakibini iki haritada da 9-7 yenmeyi başardı. İlk mücadele depo haritasında oynanırken, iki mücadelenin sonunda gülen taraf sarı kırmızılı ekip oldu ve jAlbert sergilediği güzel performans ile galibiyetin anahtar oyuncusu olmayı başardı.

 

Oynanan oyun, maçın skoru, gösterilen performans ve serinin kazananı aynı; sadece harita farklıydı. Serinin 2. maçı şehir meydanı olurken, sarı kırmızılı ekip bu haritadan da galibiyetle ayrılmayı başarmış oldu. Aldığı bu zaferle seriyi 2-0 skorla kazanan Galatasaray, haftayı 3 puanla kapatan taraf oldu. 2. maçın adamı ise AytekinPASHA idi.

 

Galakticos - Team Turquality

 

Günün 2. karşılaşmasında  Galakticos ile Team Turquality karşı karşıya geldi. Her ne kadar bu mücadeleden zaferle ayrılan olmasa da, iki takım da son derece üstün bir performans ortaya koydu. İki takım da günü 1 puanla kapatırken, değişen haritalarla beraber farklı iki maç şöleni ortaya kondu.

 

Gaziantep haritasında oynanan ilk maçı kazanan takım, daha etkin bir oyun oynayan Team Turquality oldu. Aldığı bu galibiyetle seride 1-0 öne geçen mavi beyazlı ekip böylece haftayı en az 1 puanla kapatması kesinleşti.  2. maç için değişen haritayla beraber serinin hikayesi de değişmiş ve Galakticos mücadeleden zaferle ayrılarak seriye eşitliği getiren taraf olmuş oldu. Saray haritasında çok daha baskın bir oyun oynamayı başaran Galakticos, böylece seriye ortak olmuş oldu. Serinin adamı ise 24 skor almış olan Vanisher oldu.

 

HWA Gaming- Youth Crew

 

HWA Gaming ile Youth Crew arasında oynanan seride  bir ilke imza atıldı ve ilk kez Kapadokya haritası oynandı. Bu sezon ilk kez oynanan haritanın galibi HWA Gaming oldu. Rakibine nazaran yeni haritaya daha iyi çalışan HWA Gaming, böylece seride 1-0 öne geçmeyi başardı.

 

Serinin ikinci maçına geçilirken Kapadokya haritası yerini İstasyon haritasına bıraktı ve serinin son maçında gülen taraf  ise Youth Crew oldu. Aldığı bu galibiyetle seriye 1-1 eşitlik getiren Youth Crew  haftayı 1 puanla kapatmayı başardı.

 

1907 Fenerbahçe - Dark Passage.Dominos

 

Kadrolara bakıldığı zaman serinin mutlak favorisi olan 1907 Fenerbahçe, iki maçı da kazanarak rakibine şans dahi tanımadan seriyi 2-0 skorla kapattı. Takım halinde çok daha net bir oyun sergileyen sarı lacivertli ekip, mücadelenin ilk maçını 9-3 kazanmayı başardı.

 

Serinin ikinci maçı için Saray haritası seçildi, lakin maçın sonucu değişmedi. Bir kez daha hem takım olarak hem de bireysel olarak kusursuza yakın bir performans sergileyen 1907 Fenerbahçe, seride durumu 2-0’a getirerek haftayı 3 puanla kapatmayı başardı. Aldığı bu 3 puanla yoluna kayıpsız ve yenilgisiz devam eden 1907 Fenerbahçe bir kez daha bu ligin en iyi takımlarından biri olduğunu göstermiş oldu.